Pirelli Tarihçesi
Pirelli Yaz Lastik Modelleri
Pirelli Oto Yaz Lastik
Pirelli 4x4 Yaz Lastik
Minibüs Kamyonet Yaz Lastik

Pirelli Kış Lastik Modelleri
Pirelli Oto Kış Lastik
Pirelli 4x4 Kış Lastik
Pirelli Minibüs Kamyonet Kış Lastik

Pirelli Ağır Vasıta Lastik Modelleri
Pirelli İş Makinesi Lastikleri
Pirelli Traktör Lastikleri
Pirelli Forklift Lastikleri
Pirelli Greyder Lastikleri
Pirelli Panzer Lastikleri
Pirelli Römork Lastikleri
Pirelli İç Lastikler

Lastik Hakkında
Lastik Etiketi Uygulaması
Oto Lastik Nedir ?
Kış Lastiği Hakkında
Kış Lastiği Değiştirme
Yaz Lastiği Değiştirme
Lastik (Rotasyonu)
Oto Lastik Okuma
Lastik Yük ve Hız Endeksi
Lastik Hava Basıncı
Lastik Sırt Deseni
Rot Ve Balans Ayarı
Pirelli Lastik Hakkında ;
Satış adetlerine göre dünyanın en büyük beşinci uluslararası lastik üreticisi olan Pirelli, yüksek teknolojisiyle premium segmentin lideridir. Dünyanın dört kıtasında yer alan 19 fabrikasıyla 160’tan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. 1872’de kurulmuş olup 1922’den bu yana Milano Borsası’nda işlem görmektedir.

Pirelli, uzun sanayi geçmişini marka gücü ve ürün kalitesiyle yenilikçi bir yapıya bürüyerek rakiplerinden ayrılmaktadır. 2002’den beri PZero Moda, yüksek teknoloji projeleri ve 2011-2013 yılları arasında F1™’in tek resmi lastik tedarikçisi olarak seçilmesiyle daha da güçlenmektedir «Yeşil Performans» stratejisine bağlı olarak Pirelli her zaman ArGe çalışmalarına odaklanmış, ürün ve hizmetlerinde üstün kalite ve teknolojiden ödün vermeden çevresel duyarlılığın en iyi örneğini sergilemiştir.

Hem batı hem de doğu pazarında lider konumunda bulunan Pirelli, sürekli daha performanslı ve güvenilir lastikler yaratmak için araştırma geliştirme aşamasında istikrarlı bir emek sarfederek zirvedeki konumunu korumayı başarmaktadır. GLOBAL İLETİŞİM Pirelli’nin yeniliklerle dolu tarihi, ona lastik sektöründe yüksek marka gücü, bilinirlik ve güvenilirlik sağlayarak ilham verici bir portre çizmektedir.

Kolektif hayal gücününün ortaya çıkardığı Pirelli logosundaki «Uzun P» harfi Pirelli’nin ana işini yani lastiği sembolize eder. 1908 yılında tesadüfen ortaya çıkan logo hala güvenilirlik, sağlamlık, yenilikçilik ve çevreye duyarlılığın hayati olduğu üretim, ürün , hizmet kalitesini yansıtan sağlam bir gelenek olarak sürmektedir.

Pirelli markası, 140 yıllık çalışma, başarı ve liderliğiyle çağımızın gerektirdiği kültürel ve sosyal değişimlere ayak uydurabilmiştir. 2011 yılında marka değeri Interbrand tarafından 2.2 milyar Euro olarak hesaplanmıştır.

Pirelli markası yükselme potansiyeli olan bir markadır ve Formula 1™ ‘e katılımıyla daha da güçlü bir imaja sahip olmuştur. Yüzyılı aşkın bir süredir, Pirelli lastiklerinin tarihi otomobil tarihinin kendisi olmuştur; 1872 yılında oluşturulan markanın ana faaliyeti on dokuzuncu yüzyılın sonuna doğru lastik üretimine dönmüştür.

Bisikletler için “Milano” lastikleri 1890 yıllarında çoktan varken, ilk araçlara uyumlu “Ercole” 1901 yılından eskilere dayanıyordu. İlk otomobil yarışında zafer, Pekin-Paris, 1907 yılında geldi: bir dizi spor başarısının başlangıcı – iki ve dört tekerlekte – yıllar boyunca Nuvolari, Ascari ve Fangio gibi şampiyonlar tarafından sağlamlaştırılan bir başarı. Savaş öncesinin Stella Bianca’sından savaş sonrası Stelvio’ya kadar bir asırdan fazla süren teknolojik üstünlük ve inovasyon süreci – ilk kez modern, güçlü otomobiller için oluşturulmuş uygun bir sırt tasarım özelliği gösterme – “zaferin lastiği” oldu. 1950lerde, lastik dünyasını kökten değiştiren radyal teknolojisinin tanıtımıyla Cinturato’nun sırası geldi, yolu açarak – birkaç yıl sonra – Larga serilerine: Pirelli P7, 1972 yılında Lancia Stratos’da rallide kullanım için tasarlandı ve otomobil tarihini yazmak için gönderildi.

P Zero ve sonra Yeni Cinturato ailesiyle birlikte modern süper-düşük profil lastiklerin elde edildiği orijinal Pirelli P7, otomobil dünyasının daha önce imkansız olan performans seviyelerine erişmesini sağladı.

Bir yüzyıldan fazla süren bir teknoloji – süreç teknolojisi dahil, otomotikleştirilmiş MIRS sisteminin tanıtımı düşünülecek olursa – ama aynı zamanda bir yüzyıldan fazla süren uluslararasılaştırma: herşeyin yaratıldığı “eski“ Avrupa’dan Güney Amerika’ya, ve sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne, ve şimdi Çin ve “yeni”

doğu Avrupa’ya. Bugün, Pirelli Lastik sektördeki en yüksek karlılık seviyelerinden birine sahip olmasıyla birlikte, ciro bakımından dünyanın beşinci büyük lastik üreticisi.
Anasayfa İletişim Hakkımızda Pirelli Lastik Test Pirelli Lastik Hakkında
Bu Sitenin Tüm Hakları Artvin Otomotiv İnş. Tur. San. Tic Ltd. Şti. Firmasına Aittir.